Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Samsun Çerkes Derneği: 50. yıl

Samsun Çerkes Derneği, 50. yıldönümünü kutladığı 2016 yılına güzel bir başlangıç yaptı. Yaptığı ziyaretlerle Samsun ilinin tüm ilçelerine ve diğer Çerkes derneklerine de ulaşarak 50. yılına yakışan birliktelik ve beraberlik örneği olacak bir geceye imza attı.
Samsun Çerkes Derneği’nin her yıl gerçekleştirdiği Geleneksel Haluj gecesine bu yıl Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, Samsun Adige Derneği, Çarşamba Çerkes Derneği, Çorum Kafkas Derneği ve Tokat Çerkes Derneği katılım gösterdi. Sıcak haluj ikramının da yapıldığı gecede çekilişle yüzlerce sürpriz hediye alan Samsun Çerkesleri unutulmaz bir akşam yaşadı. Gece geç saatlere kadar süren eğlencede dernek etkinlik ve faaliyetlerinin yer aldığı sunum ve el işi ürün sergileri büyük ilgi gördü. (kaffed.org)

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img