Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Abhazyalı Baras’ın başarısı

Moskova’da Kremlin Sarayı’nda gerçekleştirilen ve genç ve üstün yetenekli müzisyenlerin katıldığı “Melodik Nesiller” IV. Uluslararası Çocuk Müzik Festivali’ne davet edilen Abhazyalı Baras Kudzhba, performansıyla göz doldurdu.

Rusya’nın ulusal öneme sahip bu müzik organizasyonuna katılma başarısını gösteren Baras henüz 14 yaşında, Gagra Koleji’nde 8. sınıfta ve Sohum Müzik Lisesi’nde okuyor. Müzik Okulu’nda öğretmeni Ninel Bjania’dan ders alan Kudzhba, yıllar önce ailesiyle birlikte Türkiye’den Abhazya’ya dönüş yaptı ve Pitsunda’da yaşamaya başladı. Ailesinin destekleri ve kendi çabalarıyla şimdiden Abhazya’nın gelecek vadeden başarılı müzisyenlerinden biri olmayı başardı.

Küçük yaşlardan itibaren müzik dersleri alan ve piyanoyla birçok konser ve dinletilerde boy gösteren Baras Kudzhba, son dört yıldır Abhazya’da yapılan müzik yarışmalarında birinci olarak kariyerini geliştirdi. En son 29 Mayıs günü Moskova’da yapılan “Melodik Nesiller” IV. Uluslararası Çocuk Müzik Festivali’ne davet edildi ve annesiyle birlikte gittiği festivalde, Rusya Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde piyanosuyla sunduğu performansı beğeniyle izlendi. (altinpost.org)

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img