Adıyif davet ediyor

0
404

Son yıllarda, özellikle Trabzon’da yoğun olarak yapılmaya başlandığı için birçok kişi tarafından Trabzon’a ait olduğu düşünülen KAZAZ sanatında kullanılan örgü tekniklerinin ve düğümlerinin kökeni, Çerkes kadınlarının öncelikle kıyafetlerini süslemek için ürettikleri, ince veya kalın, wağa, dentleç gibi değişik adları olan el işleridir. Bu düğümler eski çağlardan beri, yaka kenarlarından tabanca kılıflarına, ilik-düğmeden başlıklara, kırbaç uçlarından yastık kılıflarına ve mücevherlere kadar çok geniş alanlarda kullanılmış ve halende kullanılmaktadır.

2013 yılından bu yana bünyemizde buluşan sanatkar ve yaratıcı kardeşlerimiz unutulmaya yüz tutan bu çok değerli el sanatlarımızı günümüzde de kullanılabilecek modellere uyarlamaktadırlar.

Değerli Hemşehrilerimiz;

Yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız amaçlarımız bağlamında yaptığımız çalışmalarımızın yanı sıra, kurduğumuz Çerkes El Sanatları Tasarım, Öğrenim ve Uygulama Atölyesi 3 yıldır sürdürdüğü çalışmalarına bu yılda özenle devam edecek.

2 Ekim Salı günü, saat 12 de yeni dönem kurs çalışmaları başlayacaktır.

Ön kayıt ve malzeme listesi için 0 216 3365524 – 0535 791 3216 numaralı telefonlardan bilgi almanızı ve kaydınızı yaptırmanızı rica ederiz.

ŞAMİL EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz