Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

BM elçisi olacak

Irak’ta IŞİD’in zulmünden kurtulan Ezidi kız Nadya Murad, BM elçisi oluyor. Aynı zamanda Nobel Barış Ödülü adayı olan Nadya Murad, köyünü basan IŞİD militanlarınca tutsak alınarak, bir yıl boyunca işkence ve tecavüze maruz kalmıştı.
IŞİD tarafından kaçırılan yüzlerce Yezidi kadından sadece biri olan Nadya, annesinin ve 6 erkek kardeşinin öldürülmesine şahit olmuştu. Nadya o günleri anlatırken “3 Ağustos 2014’te hayatım değişti. IŞİD köyümüze geldi. Öldürdü. Tecavüz etti. Kaçırdı. Soykırım yaptı. Binlerce kişi sırf Yezidi olduğu için öldürüldü. Yüzlercesi esir alındı. Beni diğerleriyle birlikte Musul’a götürdüler. İstedikleri gibi kullandılar
Ben şanslı olandım kaçmayı başarabildim. Fakat bunu başaramayan binlerce kişi var” dedi.
Murad bundan sonra Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nde (UNODC) çalışacak ve insan ticareti mağdurlarının sorunları ile ilgilenecek.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img