AÇD’de imza günü ve söyleşi

0
460

“Türkiye’de Çerkes Diasporasının Siyasi Tarihi” adlı kitabın yazarı Dr. Zeynel Abidin Besleney ile Çerkes siyaseti üzerine söyleşi ve imza günü yapıldı.
Ankara Çerkes Derneği (AÇD), KAFFED ve KAFDAV tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik, Erdoğan Boz’un moderatörlüğünde 16 Aralık’ta AÇD’de gerçekleştirildi.
Söyleşide Dr. Zeynel Besleney, temeli 2012 yılında sunduğu doktora tezine dayanan kitabının yazım süreci, amacı ve “Türkiye’deki Çerkes Diaspora Siyaseti” hakkında kısa bir sunum yaptı. Yapılan sunumun ardından, Çerkes aktivizmi içinde yer alan organizasyonlar üzerine yazılmış ilk akademik çalışmalardan birisi olan kitabıyla ilgili soru ve eleştirileri alan Besleney, tüm soruları ve eleştirileri samimi bir şekilde tek tek cevapladı. Katılımın oldukça yoğun olduğu söyleşinin bitiminde okurları için kitabını imzalayan Besleney, organizasyonu gerçekleştirenlere özellikle teşekkürlerini ilettikten sonra kitabının bundan sonra bu konu üzerine yapılacak olan akademik çalışmalara ışık tutmasını diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz