Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Setenay Özbek, Floransa Bienali’nde

Çerkes ressam Setenay Özbek, bu yıl eko sistem temasıyla düzenlenecek XI. Floransa Bienali’nin “İl Magnifico”, yani Rönesans’a damga vuran Medici ailesinin ünlü ismi “Muhteşem Lorenzo”adına düzenlenen yarışmalı özel bölümünde Türkiye’yi temsil edecek. Özbek bienale, iki binin üzerinde renk kullandığı, dokulu kolaj parçadan oluşan “Dünya Ana / Mother Earth” adlı eseriyle katılacak.


6 -15 Ekim tarihleri arasındaki bienale Arjantin, Türkiye, Avusturya, Bahamalar, Bangladeş, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kostarika, Kolombiya, İsviçre, İsveç, Amerika, Norveç, İngiltere, Almanya, Ürdün ve Japonya’dan üst düzey sanatçılar katılacak.
XI. Uluslararası Floransa Bienalinin bu yılki teması; dünyadaki yaratıcılığın ve sürdürebilirliğin, doğa ve yaşam biçimlerine saygı olarak ifade ediliyor. Ekosistemin dünyada sanatsal ve kültürel esin kaynağı olan bir geleceği öngörmeyi amaçlıyor bu bienal. Floransa Bienali; sadece sanat üreticilerinin katılımıyla değil, Rönesans’ın beşiğinde yüzlerce kişinin katıldığı çağdaş bir sanat etkinliği oluşturmak amacıyla dünya çapında sanatçıları bir araya getiriyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Астемырей/Шерефие

Къэбэрдей къуажэщ. Къуажэр Урыс Япон зауэ нэужьым Кlэрэф Залымджэрий и гъусэу зауэм кlуэуэ зауэм къыхэкlыжа гупым Тэрчым псэупlэ щамыгъуэтым Тэрчыр я бгынэу къикlа...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

22,021BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Latest Articles