Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Adalet Yürüyüşü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve 9 Temmuz’da Maltepe’de tamamlanması planlanan ‘Adalet Yürüyüşü’ devam ediyor. Binlerce insanın katıldığı ve farklı kesimlerin de gün gün simgesel olarak katılarak destek verdiği yürüyüşe siyasi çevrelerden de farklı tepkiler geliyor.

AKP ve MHP yürüyüşe başından beri tepki gösteriyor. Meral Akşener başta olmak üzere MHP Genel Merkezi’ne muhalif birçok isim, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, LDP (Liberal Demokrat Parti), Doğru Yol Partisi (DYP), Merkez Parti, Anavatan Partisi (ANAP), Abdüllatif Şener, Gürcan Dağdaş, Anti-Kapitalist Müslümanlar, kumpas davaların mağduru bazı askerler, AKP kurucularından olan ve daha sonra partiyle yollarını ayıran Fatma Bostan Ünsal, Mazlum-Der eski başkanı Faruk Ünsal ve daha birçok kesimden ise destek geliyor. DİSK, TTB, TMMOB, Birleşik Kamu-İş, ADD, Eğitim-İş, ÇYDD, Birleşik Haziran Hareketi, Halkevleri gibi kitle örgütleri ve sendikalar da yürüyüşe katılarak destek veriyor.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, yaptığı açıklamada “Sonuçta adalet talebi toplumun tüm kesimlerinin talebi. Esas olarak yoksul, işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin bir talebi. Biz de onların sözcüsü olan bir hareket olarak onların adalet talebi ile bu alandayız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adalet Yürüyüşü’ne Kandıra Cezaevi önünden Ahmet Türk, Mithat Sancar, Celal Doğan gibi isimlerden oluşturulacak bir heyetle simgesel katılım sağlayacak, yürüyüş sonunda İstanbul’da düzenlenecek büyük mitinge ise kitlesel olarak katılma kararı aldı.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img