Adalet Yürüyüşü

0
443

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve 9 Temmuz’da Maltepe’de tamamlanması planlanan ‘Adalet Yürüyüşü’ devam ediyor. Binlerce insanın katıldığı ve farklı kesimlerin de gün gün simgesel olarak katılarak destek verdiği yürüyüşe siyasi çevrelerden de farklı tepkiler geliyor.

AKP ve MHP yürüyüşe başından beri tepki gösteriyor. Meral Akşener başta olmak üzere MHP Genel Merkezi’ne muhalif birçok isim, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, LDP (Liberal Demokrat Parti), Doğru Yol Partisi (DYP), Merkez Parti, Anavatan Partisi (ANAP), Abdüllatif Şener, Gürcan Dağdaş, Anti-Kapitalist Müslümanlar, kumpas davaların mağduru bazı askerler, AKP kurucularından olan ve daha sonra partiyle yollarını ayıran Fatma Bostan Ünsal, Mazlum-Der eski başkanı Faruk Ünsal ve daha birçok kesimden ise destek geliyor. DİSK, TTB, TMMOB, Birleşik Kamu-İş, ADD, Eğitim-İş, ÇYDD, Birleşik Haziran Hareketi, Halkevleri gibi kitle örgütleri ve sendikalar da yürüyüşe katılarak destek veriyor.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, yaptığı açıklamada “Sonuçta adalet talebi toplumun tüm kesimlerinin talebi. Esas olarak yoksul, işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin bir talebi. Biz de onların sözcüsü olan bir hareket olarak onların adalet talebi ile bu alandayız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adalet Yürüyüşü’ne Kandıra Cezaevi önünden Ahmet Türk, Mithat Sancar, Celal Doğan gibi isimlerden oluşturulacak bir heyetle simgesel katılım sağlayacak, yürüyüş sonunda İstanbul’da düzenlenecek büyük mitinge ise kitlesel olarak katılma kararı aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz