Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

KAFFED Gençlik Meclisi Eskişehir’de toplandı

Kafkas Dernekleri Federasyonu’na bağlı derneklerin gençlik yapılarının ortak iletişim, fikir ve eylem platformu olan KAFFED Gençlik Meclisi ikinci toplantısını 15.07.2017 tarihinde Eskişehir Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği gençlerinin talepleri doğrultusunda KAFFED Yönetim Kurulunca oluşturulan Gençlik Meclisi ilk toplantısını 8 Nisan 2017 tarihinde Ankara Çerkes Derneği ev sahipliğinde yapmıştı. Bu toplantıların devamı niteliğinde olan ve Eskişehir’de yapılan ikinci toplantı, KAFFED’e bağlı 15 dernekten gelen temsilcilerle gerçekleştirildi.
KAFFED Gençlik Meclisini oluşturmak amacıyla temsilcilerin katıldığı toplantıda gençler, kuruluş aşamasında olan Meclisin yapısını oluşturmak, amaç ve hedeflerini belirlemek adına çeşitli oturumlar düzenledi.
Meclisin amaçları arasında KAFFED’e bağlı tüm derneklerin aktif katılımını sağlamak, KAFFED içerisinde etkili sorumlu ve katılımcı bir gençlik oluşturmak, Çerkes siyasi kimliğinin oluşturulması adına çalışmalar yapmak, dernekler arası bilgi tecrübe ve fikir paylaşımını artırmak, fikir / proje üretmek ve bunları hayata geçirmek, anavatanla ilişkilieri güçlendirmek adına çalışmalar yapmak gibi hedefler bulunmakta.
16-17 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan 3. KAFFED Gençlik Toplantılarına bu sefer ev sahipliğini Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği yapacak. Gençlik Meclisi’nin başlıca gündem maddesi olan “Derneklere gelen genç katılımcı sayısının azalması ve buna ilişkin çözümler” konuşulacak.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img