Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Abhazya’nın uluslararası ilk maraton koşusu

Abhazya’nın başkenti Sohum’da gerçekleşen ilk uluslararası spor organizasyonu ‘Abhazya Avrasya Maratonu’na birçok ülkeden sporcu katıldı. Bisiklet, triatlon, maraton koşusu gibi birçok alanda gerçekleşen müsabakaların en önemlisi ise yüzme yarışları oldu. Koşu maratonuna Türkiye’den de sporcular katılırken, maraton koşuları 1 buçuk, 3 ve 4 buçuk km kulvarlarında gerçekleşti. Bisiklet yarışları ise 20 kilometre mesafede gerçekleşti. Yüzme yarışlarında ise sporcular kendilerini Karadeniz’in sularına bıraktı. Yaklaşık 20 kilometrelik mesafede yüzen sporcular yarışmayı kazanmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Rusya ve Abhazya başta olmak üzere birçok ülkeden 60’tan fazla profesyonel sporcunun yarışlara katıldığı belirtilirken, ilk olma özelliği taşıyan uluslararası organizasyonun gelenekselleşeceği ve daha çok ülkeden sporcuların katılımı için çalışmalar yapılacağı duyuruldu.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img