Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Raporu

“Türkiye’de seçmenler 24 Haziran’daki erken cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde gerçek bir seçim yaptılar, ancak kampanyaya ilişkin şartlar eşit değildi.”

“Görevdeki cumhurbaşkanı ve iktidar partisi, özellikle iktidara bağlı kamu ve özel medya kuruluşları ile usulsüz bir avantaj sağladı.”

“Oylama bölgelerinde polisin daha önceki seçimlere kıyasla daha müdahaleci bir mevcudiyetini fark ettik, bu da bazı durumlarda bir güvensizlik ortamı yaratmaya ve muhtemelen seçmenlere ve bazen de uluslararası gözlemcilere karşı baskı oluşturmaya katkıda bulundu.”

“İktidar partisi ve kamu yayıncısı TRT dahil olmak üzere, seçmenlerin adaylarla ilgili dengeli bilgi sahibi olmasını sınırlayan bir yayın politikası izledi.”

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img