Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Uzunyayla’ya yıldız yağdı

Bugüne kadar yapılan Çerkes etkinliklerinin en yoğun katılımlı olanı Kayseri’de gerçekleşti.
Kayseri Kafkas Derneği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali, Pınarbaşı Kaynar mahallesinde 22-23 Ağustos tarihlerinde yapıldı.
Kayseri Kafkas Derneği’nin kuruluşunun 50. yılı kutlama programı kapsamında gerçekleştirilen festivalin sunuculuğunu, “Kelime Oyunu” programı ile dikkat çeken Ali İhsan Varol yaptı.
Atlı okçuların gösterisiyle başlayan festival programı kapsamında Kuşha Doğan Özden, Nehush Cherim, Sati Kazanova, Hatti Müzik Grubu, Abhazya Devlet Sanatçısı Erik Mika, Pşınavoe Berkuk Kaynak, Surhay Göç, Şınaho Betül Bilgin, Waynah Müzik Grubu, Psine çocuk dans topluluğu, Maze Müzik Grubu, Aşamez, Elbruz ve Sozraş halk dansları grupları sahneye çıktı.
Festival alanında atlılar tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı konuşmada bir ve beraber olmanın önemini vurguladı.
Festivalde ayrıca Çerkes figürlerinden oluşan hediyelik eşyalar, sanat çalışmaları ve Çerkes yemekleri büyük ilgi gördü.

Yazarın Diğer Yazıları

RTÜK, Açık Radyo’nun lisansını iptal etti

“Kâinatın tüm seslerini, renklerini ve titreşimlerini” yasakladınız. Biliniz ki yasağınız ancak kâğıt üzerindedir. Özgürlükleri yaşamın her alanında kısıtlamaya devam ediyorsunuz, basın özgürlüğünü de. Kontrol altında...

Çeçenya ve Putin

İspanyol gazeteci ve insan hakları aktivisti Marta Ter Ferrer’in “Kadirov’un Çeçenya’sı: Kafkasya’daki Putin Rejimi” adlı kitabı yayımlandı. Ferrer’in 8 yıl boyunca Çeçenya’daki insan hakları ihlalleriyle...

3 roman tek kitapta toplandı

Kutarba Hayri Ersoy'un "Sürdüler, Sürgün Oldum", "Sürgün Sessiz Ölür" ve "Çöl Sıcağında Bile Üşürsün Sürgünsen" adlı romanları tek kitap haline getirilerek, Oktay Chkouta çevirisiyle...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img