Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Bozüyük Kafkas Festivali

Bozüyük’te aktif olarak çalışmalarına devam eden Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nin İçişleri Bakanlığı desteğiyle düzenlediği “Kafkas Festivali”nde dans ekibi ve müzik gösterileri yapıldı.
“Bozüyük Kültürüne Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında düzenlenen festivalde konuşan Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Fehmi Nilifer, “Ekim 2017 tarihinden itibaren özellikle gençlerimize yönelik dil, yemek, müzik, dans kurslarımızı başarıyla tamamladık. Gençlerimiz için bir arada olmanın güzelliğini gösteren çeşitli aktiviteler organize ettik. Bu güzel geceyi bizimle paylaştığınız için herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Nilifer’in konuşmasının ardından Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Çelik şunları söyledi: “Yaşadığımız coğrafya kültürel açıdan son derece zengin renkli bir coğrafya. Böyle bir renklilik ve zenginlik içerisinde yaşadığımız için çok şanslıyız. Biz de 154 yıldır bu ülkede bu renklerin bir parçası olarak varlığımızı sürdürmeye gayret ediyoruz.
Bu renkleri ve güzelliği yaşıyor olmaz bize aynı zamanda bir görev de veriyor. Bu görev nedir? Bu kültürü, bu mirası yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak. ‘Bozüyük Kültürüne Sahip Çıkıyor’ projesi çok önemli bir proje.
Bozüyük’ü değerli kılan iki önemli kültürün bir arada paydaş olarak bir araya gelmeleri bir etkinlik zinciri oluşturmaları ve bu kültürü geleceğe taşımak için çaba göstermeleri son derece güzel ve çok değerli.
Kafkas Dernekleri Federasyonu’na üye derneğimiz Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nin böyle bir projenin paydaşı olduğunu duyduğumuzda çok mutlu olduk.”

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img