Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Türkiye’nin ilk Ermenice-Türkçe TV kanalı

Gazeteci Aram Kuran tarafından kurulan “Luys TV”, Türkiye’de Ermenice ve Türkçe yayın yapan ilk televizyon kanalı oldu.
Luys TV Genel Yayın Yönetmeni Aram Kuran, AA muhabirine yaptığı açıklamada yaklaşık 2 yıl önce televizyon kanalını kurmak için yola çıktıklarını ve Luys’un Ermenicede ışık anlamına geldiğini söyledi.

Yüzde 70 Ermenice, yüzde 30 Türkçe yayın

Kanallarında Batı Ermenicesini öne çıkartarak yayın yaptıklarını dile getiren Kuran, programlarının yüzde 70’inin Ermenice, yüzde 30’unun da Türkçe olduğunu belirtti. Kanalda “özel gündem” ismi altında Ermeni toplumunun en önemli konularını objektif olarak konuklarla konuştuklarını belirten Kuran, bunun dışında müzik programları, tiyatro gibi kültür sanat ağırlıklı programlarla çocuklar için çizgi filmler yayınladıklarını kaydetti.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img