Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

‘KAFFED Stratejik Planı’

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) anavatan, diaspora ve kurumlarla köprüleri güçlendirme hedefi doğrultusunda “Swot Analizi”* çalışmalarına başladı.
İki ay sürecek bölge toplantılarının ilki 25 Ocak Cumartesi günü İstanbul’daki derneklerin temsilcileri ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde Prof. Dr. Erol Taymaz’ın sunumu ile yapıldı.

26 Ocak Pazar günü ise Sakarya Kafkas Kültür Derneği’nde Doğu Marmara dernekleriyle toplanıldı.

Katılımcılar, yerelde yaşanan sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin yanı sıra; KAFFED Köprüleri, Diaspora Köprüleri, Anavatan Köprüleri ve Hak Savunuculuğu başlıklarında strateji ve faaliyet önerilerini kayda geçirdiler.

Yapılan çalışma 8 bölgede dernek yönetim kurulları, delegeler ve gençlerle tekrarlanacak.

Çalışmanın sonuçları mart ayında yapılacak ilk Başkanlar Kurulu’nda sunulacak.

*Bir proje ya da bir ticari girişimde kurumun, tekniğin, sürecin, durumun veya kişinin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemekte, iç ve dış çevreden kaynaklanan fırsat ve tehditleri saptamak için kullanılan stratejik bir tekniktir.

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img