Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kitap: Pınar

Kutarba Pınar Korkmaz

Benim adım Pınar!
Bakmayın siz adımın Pınar olduğuna. Aslında tüm dünyada benden binlercesi var. Ancak beni onlardan ayıran yaşanılanlar ve özgünlüklerim. Sizi temin ederim ki burada okuyacaklarınızın bir kısmını şu ana kadar hiç işitmediniz. Hatta iddia ediyorum okuyana kadar da bu konularda hiçbir fikriniz olmayacak. Ancak asıl önemlisi, okuduktan sonra olacaklar. En çok bunu merak ediyorum ben.
Benim adım Pınar!
Bakmayın bir kitaba sığdığıma. Sığmadım. Devamı var hikâyemin. Bu sadece bir başlangıç.
Benim adım Pınar!
Belki küçük bir kitabım. Fakat içimde öyle derin yaşanmışlıklar var ki… Ancak beni okuyunca anlayabilirsiniz. Tam altı farklı yaşanmış ya da yaşanması muhtemel hayat ve onlarca kırılmış incinmiş kalplere araladım sayfalarımı. Kâh aydınlığa ulaşan kahramanlar, kâh solan hayatlardan bahsettim sizlere.
Amacım, bir farkındalık yaratabilmek. İnsanlara umut olmak. Belki de bir tutam huzur ve imkânsızın imkâna dönüştüğünü anlatabilmek.
Benim adım Pınar!
Ben bir Kafkasyalıyım. Hikâyelerimin çoğu Kafkasyalı insanların yaşadıkları.
Hayatın savurduğu, kaderin başrol oynadığı hayatlar ve bu dünyadan göçüp giden insanlar.
Haydi başlayalım dilerseniz. Okudukça sayfalarımı, belki şaşıracak, belki üzülecek, belki de hayatı sorgulayacaksınız. Ancak iddia edebilirim ki, mutlaka bir ders çıkartacaksınız.
Unutmayalım ki insanlık okuyarak değişecek ve güzelleşecek…
Ve yine unutmayalım ki insanlık okurların beyinlerinde güçlenecek…

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img