Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Halklar ve inançlar nerede?

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Halklar ve İnançlar Meclisi olarak soruyoruz: 100 yıl önce birlikte kurduğunuz meclisin ‘halkları’ ve ‘inançları’ nerede?
Türkiye halkları bundan tam 100 yıl önce birlikte oturdular meclisin sıralarına. Birlikte yaşamak, birlikte üretmek, birlikte yönetmek için. Birlikte olmaktan vazgeçenler halkların meclisini kendi meclislerine çevirip tek dinli ve tek dilli bir çoraklık yarattılar. O günden bu güne bu meclisten yaşamdan çok ölüm, barıştan çok savaş kararları alındı. Kendi farklılıklarıyla barışamayanlar dünyada da barışın engeli olurlar. HDK Halklar ve İnançlar Meclisi olarak soruyoruz: 100 yıl önce birlikte kurduğunuz meclisin halkları ve inançları nerede?
Aleviler, Çerkesler, Ermeniler, Ezidiler, Kürtler, Lazlar, Rumlar, Süryaniler 100 yıldır nerede?

HDK Halklar ve İnançlar Meclisi

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img