Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı kuruldu

0
635

Ankara Dayanışma Akademisi ile BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği iş birliğinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı (AĞ-DA) kuruldu. Farklı şehirlerden 38 sivil toplum örgütü ve Barış İçin Akademisyenler tarafından kurulan Dayanışma Akademilerinden 53 akademisyen AĞ-DA ile toplumsal cinsiyet eşitliği alanında güç kaybeden akademi ile sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkinin yeniden tesis edilmesine katkı sağlamak için çalışacak.
Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında güç kaybeden akademi ile sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkinin yeniden tesis edilmesine katkı sağlamak için yola çıkan AĞ-DA yapacağı çalışmayı şöyle tarif ediyor:
“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı, ağın içinde yer alan Sivil Toplum Örgütleri ve Dayanışma Akademilerinin politik atmosferin yarattığı engellerle baş edebilmek için birlikte çalışabilme becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu hedef çerçevesinde, sivil toplum örgütleri ile akademisyenlerin toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki bilgi birikimi, araştırma ve alan deneyimini paylaşmalarını kolaylaştıracak kanalları geliştirmek amaçlanıyor. Böylece, AĞ-DA’nın akademisyenlerin sivil toplum örgütlerinin alanda biriktirdiği savunuculuk, izleme, politika oluşturma deneyimi ile bağının yeniden kurulmasına; teori ile pratiğin bir araya getirilmesine ve birbirini besleyen alanlar olarak ortaklaşmasına; birlikte yürütülecek savunuculuk ve araştırma faaliyetlerinin çoğalmasına aracılık etmesi umuluyor.” (gazeteduvar)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz