‘Çerkes Enformasyon Ofisi’

0
564

Kafkasya ile ilgili analiz, haber ve raporlar hazırlamak için kurulan Çerkes Enformasyon Ofisi’nin kurucularından Kuban Kural yapacakları çalışmaları ve hedeflerini Jıneps’e anlattı:
“Çerkes Enformasyon Ofisi uzun süredir Kafkasya’daki olayları takip eden ve gidişattan rahatsız olan diaspora bireyleri tarafından organize edilen sivil bir enformasyon ofisi.
Soçi/Adler’deki anıt tartışması ve ardından gerçekleştirilen Çerkeslere yönelik nefret içerikli açıklamalar, hatta yeni soykırım imaları üzerine ilk çalışmasını gerçekleştiren ofis bir taraftan da kuruluş çalışmalarına devam ediyor.
Kafkasya’da veya Çerkeslerin yaşadığı diasporalarda yaşanan politik süreçler ve insan hakları ihlalleriyle ilgili Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere basın yayın organlarını ve insan hakları örgütlerini bilgilendirme ve yapılan basın açıklamalarıyla olayların analizini yapmak üzere faaliyet yürütecek olan Çerkes Enformasyon Ofisi ayrıca yayınlayacağı raporlar ile de kamuoyu oluşturmayı hedefliyor. Faaliyetlerini İngilizce, Türkçe ve Rusça olarak yayınlayan Ofis Kafkasya’daki yerel kaynaklardan bilgi almanın dışında açık kaynakları da metinlerinde kullanacak profesyonel bir yapı olmayı hedefliyor.
Yakın zamanda kuruluş sürecini tamamlayarak, şu an hazırlanmakta olan web sitesi üzerinden faaliyetlerini sürdürecek olan Çerkes Enformasyon Ofisi, Kafkasya’daki sivil yapılarla kurumsal ilişkiler de geliştiren genç, dinamik ve nitelikli bir kadro ile yoluna devam edecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz