Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

‘Çerkes Enformasyon Ofisi’

Kafkasya ile ilgili analiz, haber ve raporlar hazırlamak için kurulan Çerkes Enformasyon Ofisi’nin kurucularından Kuban Kural yapacakları çalışmaları ve hedeflerini Jıneps’e anlattı:
“Çerkes Enformasyon Ofisi uzun süredir Kafkasya’daki olayları takip eden ve gidişattan rahatsız olan diaspora bireyleri tarafından organize edilen sivil bir enformasyon ofisi.
Soçi/Adler’deki anıt tartışması ve ardından gerçekleştirilen Çerkeslere yönelik nefret içerikli açıklamalar, hatta yeni soykırım imaları üzerine ilk çalışmasını gerçekleştiren ofis bir taraftan da kuruluş çalışmalarına devam ediyor.
Kafkasya’da veya Çerkeslerin yaşadığı diasporalarda yaşanan politik süreçler ve insan hakları ihlalleriyle ilgili Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere basın yayın organlarını ve insan hakları örgütlerini bilgilendirme ve yapılan basın açıklamalarıyla olayların analizini yapmak üzere faaliyet yürütecek olan Çerkes Enformasyon Ofisi ayrıca yayınlayacağı raporlar ile de kamuoyu oluşturmayı hedefliyor. Faaliyetlerini İngilizce, Türkçe ve Rusça olarak yayınlayan Ofis Kafkasya’daki yerel kaynaklardan bilgi almanın dışında açık kaynakları da metinlerinde kullanacak profesyonel bir yapı olmayı hedefliyor.
Yakın zamanda kuruluş sürecini tamamlayarak, şu an hazırlanmakta olan web sitesi üzerinden faaliyetlerini sürdürecek olan Çerkes Enformasyon Ofisi, Kafkasya’daki sivil yapılarla kurumsal ilişkiler de geliştiren genç, dinamik ve nitelikli bir kadro ile yoluna devam edecek.”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img