Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kantemir Balagov PS oyunundan uyarlanan diziyi yönetiyor

PlayStation (PS) 3 için satışa sunulduğunda büyük ilgi gören ve sonrasında hem PS4 hem de PS5 için uyarlanan ‘The Last of Us – Bizden Geriye Kalanlar’ adlı oyun, dizi olarak ekranlara gelecek.  

ABD’nin önde gelen kanallarından HBO, PS oyuncularının son 10 yılın en iyi oyun sıralamalarında birinci sıraya yerleştirdiği oyunu dizi yapmak için düğmeye bastı ve yönetmen koltuğuna Kantemir Balagov’u oturttu. Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Neil Druckmann ile ‘Çernobil ‘dizisinin yaratıcısı Craig Mazin üstlenecek.  

Büyük bir merakla beklenen ‘The Last of Us’ dizisinin Kabardey yönetmeni Kantemir Balagov, pilot bölüm çekimlerinin tamamlandığını belirtti. İlk sezon için 10 bölüm olarak planlanan dizinin çekimlerinin Haziran 2022’de tamamlanması hedefleniyor.  

1991’de Nalçik’te doğan, Alexander Sokurov’un film okulunda eğitim alan Kantemir Balagov, henüz 26 yaşındayken çektiği ‘Tesnota – Yakınlık’la (2017) birçok festivalden ödülle dönmüş, ikinci uzun metrajlı filmi ‘Dylda – Uzun Kız’la (2019) prodüksiyon çıtasını yükseltmişti. 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img