Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kadınlar birlikte güçlü

İktidar tarafından hedef alınan siyasetçi, sanatçı ve gazeteci kadınlara yönelik saldırılara tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, “Erkek-devlet şiddetine karşı dayanışmamızı yükselterek, kadınlar birlikte güçlü demekten vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Ankara 2 Nolu Şube’de 25 Ocak günü gerçekleştirilen toplantıda, “Dilimizi kopartmazsınız, kadınları susturamazsınız susmuyoruz, korkmuyoruz” pankartı asıldı. 

Toplantıda açıklamayı yapan platform üyesi Nisan Çıra, tüm baskı, saldırı ve engellemelere rağmen ortak kadın mücadelesinin filizlendiğini söyledi. 

Erkek egemen sistemin hakları için mücadele eden kadınları erkek şiddetiyle bastırmaya çalıştığını belirten Çıra, “Varlığını kadınların bedeni, kimliği ve emeği üzerine inşa eden bu sistemin son saldırılarından nasibini demokratik siyaset mücadelesini yürüten Semra Güzel, sanatçı Sezen Aksu ve gazeteci Sedef Kabaş aldı.  

Biz kadınlar Sedef Kabaş’a, Gülşen’e, Semra Güzel’e, Sezen Aksu’ya yapılanlar karşısında sesimizi daha güçlü çıkartarak, erkek-devlet şiddetine karşı dayanışmamızı yükselterek, kadınlar birlikte güçlü demekten vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

RTÜK, Açık Radyo’nun lisansını iptal etti

“Kâinatın tüm seslerini, renklerini ve titreşimlerini” yasakladınız. Biliniz ki yasağınız ancak kâğıt üzerindedir. Özgürlükleri yaşamın her alanında kısıtlamaya devam ediyorsunuz, basın özgürlüğünü de. Kontrol altında...

Çeçenya ve Putin

İspanyol gazeteci ve insan hakları aktivisti Marta Ter Ferrer’in “Kadirov’un Çeçenya’sı: Kafkasya’daki Putin Rejimi” adlı kitabı yayımlandı. Ferrer’in 8 yıl boyunca Çeçenya’daki insan hakları ihlalleriyle...

3 roman tek kitapta toplandı

Kutarba Hayri Ersoy'un "Sürdüler, Sürgün Oldum", "Sürgün Sessiz Ölür" ve "Çöl Sıcağında Bile Üşürsün Sürgünsen" adlı romanları tek kitap haline getirilerek, Oktay Chkouta çevirisiyle...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img