Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kadınlar iptal kararı bekliyor

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaşayan avukat Lalezar Nergiz ve 12 kadın adına İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptal edilmesi talebiyle açılan davada, Danıştay Başsavcılığı adına Danıştay 10. Dairesi’ne gönderilen başsavcılık görüşünde “kararın hukuka aykırı olduğu ve iptal edilmesi gerektiği” yönünde görüş bildirildi. 

“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” diyen ve aylardır kararlılıkla mücadele eden kadınlar, bu gelişmeyi sevinçle karşıladı.  

Davayı açan Lalezar Nergiz, yaptığı açıklamada “Açtığımız davada daha önce yürütmenin durdurulmasını reddettiler. İtiraz etmedik, karar versinler diye. Savcı tarafından görüş bildirildi. Bizim iddia ettiğimiz şey savunuluyor görüş yazısında da. Umut etmek için güzel bir şey. Düşünen insanların, hukukçuların olduğunu görmek umut verici. Bizim ve savcının görüşü doğrultusunda karar çıkmasını bekliyoruz” dedi. 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img