‘Can Hoca’ya merhaba, kayyımlara elveda’

0
541

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci tarafından görevine son verilen ve daha sonra mahkeme kararıyla üniversiteye geri dönen akademisyen Can Candan, kampüse girişinde meslektaşları ve öğrencileri tarafından davul-zurnayla karşılandı. 

Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim görevlisi ve belgesel sinemacı Can Candan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Prof. Dr. Melih Bulu’yu Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atamasıyla başlayan protestoları, çektiği fotoğraf ve videolarla kamuoyuyla paylaşmasıyla dikkat çekmişti. Melih Bulu’dan boşalan rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Naci İnci tarafından Candan’ın görevine son verilmiş ve kampüse girişi engellenmişti. 

Konuyu yargıya taşıyan Can Candan, mahkeme kararıyla görevine geri döndü. Boğaziçili öğrenciler ve akademisyenler, Can Candan’ı Boğaziçi Kampüsü’nde davul- zurna ve halaylar eşliğinde karşıladı. 

Öğrenciler, Can Candan’ı karşılama sırasında “Can Hocaya merhaba, kayyımlara elveda” pankartı açtı ve “Naci’nin gidişini Can Hoca fotoğraflayacak” dövizi taşıdı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz