‘Bu adam Kürt değil’e cevap

0
290

Diyarbakır’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş vardı. Cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş’ın Kürt olmadığını iddia ederek, “Bunun hesabını Kürt kardeşlerim sormayacak mı” sözlerini sarf eden Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı da ‘Kürt olmadığı’ için hedef aldı. 

Erdoğan, 23 Ekim’de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bunların adı Kürt, kendilerinin Kürtlükle alakası yok. Kürt kardeşlerime en büyük zulmü yapan bunlar. Şu anda Edirne Cezaevi’nde olan zatın Kürtlükle alakası var mı? Bu adam Kürt değil. Ama Kürt kardeşlerimi sömürüyor. Bunun hesabını Kürt kardeşlerim sormayacak mı? Şu anda bir eşbaşkanları var. Kürt mü? O da değil. O da Kürt kardeşlerimi sömürüyor.” 

Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da kendisiyle ilgili “Bu adam Kürt değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Twitter hesabından verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı: “Tek adamlığa kendisini öyle kaptırmış ki, benim ne olduğuma da kendisi karar veriyor! Sen onu bunu boş ver de Diyarbakır’a bir daha gidersen ‘Kim hırsız’ diye bir sor. Yalnız, mitinge gidecek kardeşlerim yanlarına kıymetli eşya almasınlar. Ne olur ne olmaz.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz