Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Yapay zekâdan simultane çeviri

Facebook ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg, görüntülü görüşme sırasında çeviri yapabilen, yapay zekâ tabanlı “akıllı çeviri sistemi”ni tanıttı. 

Videoda Zuckerberg sadece konuşulan fakat yazılamayan bir lisan olan Hokkien gibi dillerin, yapay zekâ destekli çeviri sistemi sayesinde anlık çevrilebildiğini gösterdi. 

Zuckerberg, araştırma ekibinden biri ile yaptığı konuşmayı demo bir video ile Facebook hesabından paylaştı. Videoda, araştırma ekibinden bir kişi Hokkien dilini konuşurken, Zuckerberg ise İngilizce konuştu ve yapay zekâ aradaki tercümeyi simültane olarak rahat bir şekilde sağladı. 

Meta tarafından geliştirilen yapay zekânın bu çeviriyi yazılamayan bir dil üzerinden nasıl yapabildiği sorusunu cevaplayan araştırma ekibi, Mandarin dilini temel alarak Hokkien dili ile İngilizce arasında bir köprü kurulduğunu ve böylelikle yapay zekânın sadece konuşulan bir dili çevirebildiğini söyledi. 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img