Kültürel ziyafet

0
243

Abhazya’da haziran ayı, kültürel etkinlikler açısından zengindi.

20 Haziran’da Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu, “Bernarda Alba’nın Evi” adlı bir performans sahneledi. İspanyol şair ve oyun yazarı Federico García Lorca tarafından kaleme alınan oyunun yönetmenliğini Madina Argun yapıyor.

23 Haziran’da Fyodor Dostoyevski’nin önemli eseri “İnsancıklar”dan esinlenerek sahnelenen “Aşk Bağı” adlı oyun sergilendi.

Abhaz Gençlik Tiyatrosu, 21 Haziran’da “Madam Bakan” adlı oyunu sahneledi. Esma Dzheniya’nın yönettiği bu performans, insanların zenginlik ve güç hırsının zaman üstü (ebedi) bir hikâyesini anlatıyor.

Devlet Filarmoni’de düzenlenen Çerim Nahuş konseri ve “Kabardinka” dans topluluğunun gösterisi 20 Haziran’da gerçekleşti.

ANATRIO Orkestrası ve enstrümantal grup “APSNY-FOLK” işbirliğiyle 21 Haziran’da verilen konserin ardından 24 Haziran’da Çocuk Koreografik Stüdyo “Yajruma” tarafından sunulan özel bir performans seyircilerle buluştu.

Sanatseverler, 22-30 Haziran tarihleri arasında Merkez Sergi Salonu’nda sanatçı Maria Pilija’nın kişisel sergisine katılma şansını yakaladı.

(abkhazworld)

 

Çeviri: Mirac Albek Hızlıok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz