Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Nart serisinin üçüncü kitabı çıktı

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) ve Koyusiyah Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan “Çocuklar için Nart Destanı” serisinin yeni kitabı çıktı.  

Hikâyeleri Erdoğan Boz tarafından uyarlanan, çizimleri Yıldız Eviren tarafından yapılan kitabın online satışı Kitap Yurdu sitesinde başladı. 

Nart Destanı’nın en güzel metinlerinden seçki yapılarak Çerkesçe ve Türkçe olmak üzere iki dilde çocuklar için uyarlanan serinin üçüncü kitabının adı “Tlepş ve Ağaç Tanrıçası”. 

Kitaptan… 

“Nartların Tlepş adında çok becerikli bir demircisi varmış. Demirci Tlepş becerikli olduğu kadar da çalışkanmış. O, Nartların işine yarayacak her türlü aleti demirden yaparmış. Bir gün kerpeten, bir başka gün çekiç yapar Nartlara verirmiş.” 

«Нартхэ Лъэпщ и цIэу гъукIэ IэкIуэлъакIуэ яIэт. Лъэпщ зэрыIэкIуэлъакIуэм къыщымынэу лэжьакIуэшхуэт. Нартхэр Iэмэпсымэу зыхуэныкъуэ псори гъущIым хищIыкIт. Зы махуэм – Iэдэ, нэгъуэщI зы махуэм уадэ ищIурэ нартхэм яритт.» 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

RTÜK, Açık Radyo’nun lisansını iptal etti

“Kâinatın tüm seslerini, renklerini ve titreşimlerini” yasakladınız. Biliniz ki yasağınız ancak kâğıt üzerindedir. Özgürlükleri yaşamın her alanında kısıtlamaya devam ediyorsunuz, basın özgürlüğünü de. Kontrol altında...

Çeçenya ve Putin

İspanyol gazeteci ve insan hakları aktivisti Marta Ter Ferrer’in “Kadirov’un Çeçenya’sı: Kafkasya’daki Putin Rejimi” adlı kitabı yayımlandı. Ferrer’in 8 yıl boyunca Çeçenya’daki insan hakları ihlalleriyle...

3 roman tek kitapta toplandı

Kutarba Hayri Ersoy'un "Sürdüler, Sürgün Oldum", "Sürgün Sessiz Ölür" ve "Çöl Sıcağında Bile Üşürsün Sürgünsen" adlı romanları tek kitap haline getirilerek, Oktay Chkouta çevirisiyle...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img