Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Neler oldu?

Bütçe, Maarif’e akıyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, “Yurtdışındaki FETÖ okullarını devralmak” için kurulan ve “gölge bakanlık” olarak adlandırılan Türkiye Maarif Vakfı’na bütçeden aktarılan pay her geçen yıl artıyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Türkiye Maarif Vakfı’na MEB’den bu yıl 5.7 milyar lira aktarılabilecek.

 

“Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu” davasında 72 sanığa beraat

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu” diye duyurduğu ve kamuoyunda “Bataklık” davası olarak ifade edilen dava duruşması Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada yargılanan 73 sanıktan 72’si, üzerine atılı suçlamalardan beraat etti.

Kamuoyunda “Bataklık” adı verilen operasyonda yakalanan ve aralarında örgüt lideri olduğu öne sürülen Çetin Gören ve Nejat Daş ile eski Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek ile bazı polislerin de olduğu 73 kişi “suçtan kaynaklanan malvarlığını aklama ve uyuşturucu ticareti” ile “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” gibi çeşitli suçlardan yargılanıyordu.

 

İSİG Meclisi’nden genç işçiler raporu

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda rapor yayımladı. Rapora göre, 2013-2024 yılları döneminde “en az” 2500 genç işçi hayatını kaybetti. Genç işçi ölümlerinin nedenleri arasında trafik kazaları, yüksekten düşmeler, ezilmeler, elektrik çarpmaları ve şiddet başı çekiyor.

 

5 yıl önce öğrencilere bıçakla saldırmıştı: Ceyhan Cumhuriyet Savcısı oldu

Ankara Üniversitesi’nde ‘Ülkü Ocakları Hukuk Fakültesi Teşkilat Başkanlığı’ görevini yürüten ve devrimcilere bıçak, satır, pala ve sopa gibi kesici aletlerle yapılan saldırılarda yer alan Süleyman Doğruöz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe’de gerçekleştirilen 26’ncı Dönem Adli Yargı ve 16’ncı Dönem İdari Yargı Kura Töreni’nin ardından Adana Ceyhan Cumhuriyet Savcısı olarak atandı.ü

 

MHRS’de onaylı randevu dönemi başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) onaylı randevu sistemine geçildiğini söyledi. Koca’nın açıkladığı verilere göre geçen yıl 23 milyon kişi aldığı randevulardan en az birine gitmedi. Toplamda gidilmeyen randevu sayısı ise 81 milyon.

Randevu kapasitesinin yüzde 30’unun boşa harcandığını belirten bakan, yeni sistemle ilgili şöyle konuştu: “Ertesi gün randevusu olan her hastamız akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme onaylı randevu sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de onaylı randevu dönemi diyoruz. Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var. 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır.”

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img