Nesren Jake’nin 5. kişisel sergisi

0
217

Pop-art alanındaki çalışmalarıyla tanınan sanatçı Nesren Jake’nin kişisel sergisi “Lunatic Asylum”, 1 Haziran-5 Temmuz’da Maximum Uniq Hall’da!

Uniq Hall sergiye ilişkin şu açıklamayı paylaşıyor: “İçinde bulunduğumuz yüzyılın akıl almaz değişim hızı ve sosyoekonomik çıkmazları yıkıcı boyutta yoksulluklara neden olurken, gündelik yaşamda mutluluk sosyal medya ile birlikte önü alınamaz bir tüketim çılgınlığına dönüşmüş durumda. Bu iki çıkmazın yarattığı girdap hepimizi sonsuz bir hızda içine çekiyor. Bunun farkında olup duruma karşı sessiz ve tepkisiz kalmak yıkıcı sonuçlara gebeyken, kendine hayrı olmayan fanilere ‘süper kahramanlık’ sendromu ise artık sadece çizgi filmlerde değil, hayatın her alanında yüksek dozda pompalanıyor.

Markaların dayattığı ideal yaşam tarzları ve hepimizi birer süper kahraman olduğumuza inandıran kimlik sunumları benlik algımızda bozulmalara sebep oluyor. ‘Lunatic Asylum’, görsel kapitalizmin yarattığı bu illüzyonu eleştirel bir bakış açısıyla incelemeyi ve sorgulamayı amaçlıyor.”

 

Nesren Jake kimdir?

Sanatçı tasarımlarını 2010’dan bu yana izleyenleriyle paylaşıyor. İlk kez Pekin Bienali’nde yer bulan eseriyle büyük beğeni toplayan Nesren Jake, “Über Alles”, “Sins”, “Patron Çıldırdı” ve “Candy Shop” isimli dört kişisel sergi düzenledi ve eserleri Contemporary Istanbul’da sanatseverlerle buluştu. Türkiye ve yurtdışında 200’e yakın karma sergiye katılan Nesren Jake, Miami Art Week 2023 ve New York Art Week 2024’te de işlerini sergiledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz