Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Neler oldu?

RTÜK’ten Açık Radyo’ya ‘Ermeni Soykırımı’ cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Açık Radyo’daki Açık Gazete programında geçen “Osmanlı topraklarında gerçekleşen tehcir ve katliamların, soykırım olarak adlandırılan katliamların 109. yıldönümü, sene-i devriyesi. Bu yıl da anma yasaklandı biliyorsunuz” ifadeleri nedeniyle Açık Radyo’ya üst sınırdan 189 bin 282 TL idari para cezası ve beş program durdurma cezası verdi.

 

Pınar Selek, altıncı kez yargılandı

Sosyolog Pınar Selek, defalarca beraat etmesine rağmen 1998’de Mısır Çarşısı’nda 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin ise yaralandığı patlamadan sorumlu tutularak 26 yıldır yargılanıyor.

28 Haziran’da İstanbul 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Pınar Selek hakkında tutuklama ve yakalama kararının devamına karar verildi. Sonraki duruşma 7 Şubat 2025’te görülecek.

 

Eski HDP milletvekili Hüda Kaya tahliye edildi

6-8 Ekim 2014’teki Kobani olaylarına ilişkin olarak eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Hüda Kaya, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Garo Paylan, Fatma Kurtulan ve Pero Dündar hakkında açılan davanın ilk duruşması 25 Haziran’da Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Silivri Marmara Cezaevi’nde tutuklu olan HDP’nin eski İstanbul Milletvekili Hüda Kaya adli kontrol kararıyla tahliye edildi.

 

İYİ Parti’de istifalar peş peşe geliyor

İYİ Parti’de Koray Aydın’ın istifasının ardından eski genel başkan Meral Akşener’in “kızım” dediği İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Sevin Çağlayan’dan istifa haberi geldi. Çağlayan’ın CHP’ye katılması bekleniyor.

Koray Aydın’ın ekibinde yer alan 27. Dönem Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral istifasını duyurdu.

İYİ Parti eski Ankara İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Yetkin Öztürk de partiden istifa ettiğini duyurdu.

Yazarın Diğer Yazıları

RTÜK, Açık Radyo’nun lisansını iptal etti

“Kâinatın tüm seslerini, renklerini ve titreşimlerini” yasakladınız. Biliniz ki yasağınız ancak kâğıt üzerindedir. Özgürlükleri yaşamın her alanında kısıtlamaya devam ediyorsunuz, basın özgürlüğünü de. Kontrol altında...

Çeçenya ve Putin

İspanyol gazeteci ve insan hakları aktivisti Marta Ter Ferrer’in “Kadirov’un Çeçenya’sı: Kafkasya’daki Putin Rejimi” adlı kitabı yayımlandı. Ferrer’in 8 yıl boyunca Çeçenya’daki insan hakları ihlalleriyle...

3 roman tek kitapta toplandı

Kutarba Hayri Ersoy'un "Sürdüler, Sürgün Oldum", "Sürgün Sessiz Ölür" ve "Çöl Sıcağında Bile Üşürsün Sürgünsen" adlı romanları tek kitap haline getirilerek, Oktay Chkouta çevirisiyle...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img