Aralık-Ocak

0
11

Aralık :
Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Şocentsuk Aliy Devlet Tiyatrosu ‘Tatu ve Satu’ isimli oyunuyla İstanbul, Bursa ve Ankara’da sahne aldı.
2 Aralık : Araştırmacı-yazar Hayri Ersoy’un sürgün tarihini anlattığı roman dizisinin ikinci cildi “SÜRGÜN SESSİZ ÖLÜR” için; Çivi Yazıları Yayınevi’nde kitap tanıtımı ve imza günü yapıldı.
3 Aralık : Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı’nın geleneksel kahvaltı toplantısında konuk konuşmacı Ümit Özveri oldu. Özveri; ‘Hurri Halkı ve Hurri Ülkesi’ ile ‘Anadolu’da Yaşayan Hatti Kavmi’ konularında sunumda bulundu.
9 Aralık : İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde (Bağlarbaşı) tanışma ve sohbet amacıyla biraraya gelindi.
10 Aralık : Kafkasya Forumu grubunun Şamil Vakfı’nda düzenlediği, ‘Dönüş Yolunda Gerçekler ve Mitler’ konulu panele konuşmacı olarak Hacı Bayram Bolat katıldı.
16 Aralık : Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde gençlik komisyonu toplantısı yapıldı.
17 Aralık : Yalova Çerkes Birliği Derneği’nde gençlik toplantısı yapıldı.
17 Aralık : Bağlarbaşı Kafkas Kültür Derneği’nin kahvaltılı toplantısında, ölüm yıldönümü nedeniyle Vasfi Güsar hakkında söyleşi yapıldı.
20 Aralık : Ünlü ressamımız Faruk Cimok’un resim sergisi Derinlikler Sanat Merkezi’nde açıldı.
22 Aralık : Ankara Kafkas Derneği’nde ‘Abhazya’daki Gelişmeler Çerçevesinde Kafkasya’daki Gelişmeler’ konulu bir söyleşi düzenlendi. Söyleşiye, Yrd. Dç. Dr. Mithat Çelikpala konuşmacı olarak katıldı.
23 Aralık : Bursa Kafkas Derneği dans ve müzik grubu Blane, Karacabey Kuzey Kafkas Kültür Derneği evsahipliğinde Karacabey Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde sahne aldı.
20-24 Aralık : Ressamımız ve Jineps köşe yazarı Ahmet Özel’in de katıldığı Çağdaş Sanat Fuarı, Lütfü Kırdar Sergi Sarayı Likya Galerisi’nde izleyicileriyle buluştu.
2 Ocak :
 www.nartlar.com sitesinin üyeleri Kayseri’de bir araya gelecek.
*Kayseri Kafkas Derneği’nde Adigece ve Abazaca Dil Kursu için kayıtlar başlamıştır.
Ayrıntılı bilgi ve kayıt için : (0352) 222 28 18 ve 222 64 81 www.kayserikafkas.org
*Çorum Kafkas Kültür Derneği’nde ‘Abhazca Okuma Yazma Kursu’ açılacaktır. Yakında başlayacak kurs için ayrıntılı bilgi: Öğretmen İlhan Keleş, 0505 549 14 32
* Ressamımız Faruk Cimok’un resim sergisi 15 Ocak’a kadar ziyaret edilebilir. Adres: Derinlikler Sanat Merkezi, Sıraselviler Cad. Meşelik Sok. Hrisovergi Apt. Taksim/İstanbul

Sayı : 2007 01

Yayınlanma Tarihi: 2007-01-01 00:00:00