Filler Tepişir, Çimenler Ezilir…

0
128

 

 

– Laik demokratik Türkiye’nin ” yılmaz bekçileri” olduğunu söyleyenler değil mi, 1980 lerde imam hatipleri kuran kurslarının 2 katına çıkararak ABD’nin “ılımlı islam” senaryosuna hizmet edenler!
– “İki Türkiye Var!” senaryosuna zemin hazırlayan ABD’de eğitim almış darbeci subaylar değil mi, Fettullah GÜLEN gibi ABD patentli şarlatanların bakanlık kadrolaşmalarında cirit atmasına çanak tutanlar!
– Kaba laik anlayışla laik-gerici paradoksuna hizmet ederek kendi iktidar savaşlarına halkı katmaya çalışanlar onlar değil mi!
– Yoksullaştığı için umutları körelen halk çocuklarının gerici tezgahlarında öğütülmesinin suçlusu biz miyiz!? Ki, yine bunların danışıklı senaryolarında figüran olalım!
Hiç bir arkadaşımın, birilerinin gülümseyerek izlediği toplumumuzun yarılma-parçalanma gidişatının parçası olmasını istemem. Laik toplumun düşmanlarıyla mücadele, onları yaratanlarla omuz omuza olmakla olmaz. Sadece oyunlara gelinir…
Eğer iki Türkiye varsa; bu ” dinciler-laikler” değil; insanca yaşayanlar-insanca yaşayamayanlardır elbet. Belki de bunu örtme telaşıdır tüm bu senaryolar!
Bu yazdıklarımı en geç 1 ay sonra hayatın kendisi, yaşadığımız gelişmeler teyid edecektir, göreceğiz…
Volkan DÜZENLİ
24.04.2007
Not: 29 Nisan ‘LAİK CUMHURİYET İÇİN BİRLEŞİYORUZ’ miting çağrıları üzerine kaleme alınmıştır.

Sayı: 2007 05
Yayınlanma Tarihi: 2007-05-01 00:00:00