Kitapseverler Sahaf Festivali’nde buluştu

0
419

Kültür hayatımıza büyük katkılar sağlayacak “4.Beyoğlu Sahaf Festivali” 14-28 Eylül 2010 tarihleri arasında İstanbul’un orta yeri Taksim Gezi Parkı’nda gerçekleşti.
Beyoğlu Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali 14 Eylül 2010 tarihinde Taksim Gezi Parkı’nda başlıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivale, Kadıköy, Moda, Sarıyer, Ortaköy, Beyazıt, Şişli ve Beyoğlu başta olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinden ve semtinden toplam 74 sahaf katıldı.
Uluslararası Altıneller El Sanatları Festivali ile başlayan Beyoğlu kültür ve sanat günleri, Sahaf Festivali ile devam ediyor. Birbirinden değerli koleksiyonların, asırlık kitapların ve eserlerin Taksim Gezi Parkı’nda kurulan stantlarda yerini alacağı festivalde bu yıl bir de kitap müzayedesi yapıldı.
2010 İstanbul Avrupa Başkenti vizyonunda en önemli kültür etkinliklerinden biri olan “4.Beyoğlu Sahaf Festivali”nin kahvaltılı basın toplantısı ve açılışı 14 Eylül Salı günü gerçekleştirildi. Açılışa Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve Gazeteci-Yazar Doğan Hızlan konuk olarak katıldı.

Sayı : 2010 09

Yayınlanma Tarihi: 2010-09-01 00:00:00