Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

‘Kalemim, Kitabım, Onurum İçin!’

Gazeteciler, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve aralarında Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da bulunduğu gazetecilerin serbest bırakılması talebiyle pek çok ilde protesto yürüyüşü yaptı.
İstanbul’da Beyoğlu Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirilen eylemde basın özgürlüğünün çiğnenmesi protesto edildi; başta Türk Ceza Yasası (TCK) olmak üzere basın ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan düzenlemelerde değişikliğe gidilmesi istendi.
Gazetecilere Özgürlük Platformu’nun düzenlediği yürüyüşe,  tutuklu gazetecilerin ailelerinin yanında, aralarında sanat, medya ve siyaset dünyasından binlerce kişi katıldı.
Tüm gazetelerin zincire bağlandığı, ağızların bantlandığı ve tutuklu gazetecilerin resimlerinin taşındığı yürüyüşte,  “Ahmet, Nedim Çıkacak Yine Yazacak”, “Susma Haykır, Özgür Basın Haktır”, “AKP Elini Medya Çek”, ” Özgür Basın Susturulamaz”, “İçerde Dışarıda Hücreleri Parçala”, “Kalemim, Kitabım, Onurum İçin” sloganları atıldı.

 

Sayı : 2011 03

Yazarın Diğer Yazıları

Gönen-Manyas Çerkes sürgünü

2 Mayıs 1923’te “Sürgün Kararnamesi” ile Gönen ve Manyas’taki 14 Çerkes köyü boşaltıldı. İlk sürgün, Aralık 1922’de yapılmıştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk iç sürgününü...

Genç ve cesur: Kuzey Kafkasya’nın modacıları

Nalçik'ten üç genç tasarımcı, günümüz tüketicilerinin nelere değer verdiğini ve küçük etnik markaların kârlı hale gelip gelemeyeceğini anlatıyor Farklı DNA’ya sahip Lalina Saralp’ın konsepti, Kuzey Kafkasya’nın...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img