7.Yeşil Yayla Festivali için geri sayım başladı!

0
462

Gola Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği tarafından her yıl yöreye ait farklı bir tema etrafında gerçekleştirilen ve bu yıl 7. si düzenlenen “Yeşil Yayla Festivali” yine sürprizlerle dolu.
31 Ağustos, 1-2 Eylül 2012 tarihlerinde Artvin’in Arhavi ile Rize’nin Fındıklı ilçelerinde,Yolgeçen (Lome) ve Cennet (Ç’ennet’i) köylerinde gerçekleşecek olan 7. Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali’nin teması “Geleneksel Meyveler”.
Gola Derneği; bu seneki festival temasını; yeni saha çalışması; “Doğu Karadeniz Meyve Mirası ve Sürdürülebilir Yaşamın Kayıt Altına Alınması Projesi”ne paralel olarak belirledi. Bölgenin doğal meyve dokusu üzerine çeşitli etkinlikleri içeren festival, Karadeniz Kadın Sahnesi alt başlığı ile her yıl ağırladığı konuklara bu yıl sürpriz bir isim ekliyor. Programında genellikle Kafkas coğrafyasından kadın sanatçılara yer veren festival, bu defa Makedonya’dan bir sanatçıyı da ağırlıyor: Multi-enstrümanist Bajsa Arifovska. Sanatçıya Kardeş Türküler grubunun solistlerinden Fehmiye Çelik ve perküsyon sanatçısı Duygu Aydın eşlik edecekler. Türkiye sahnesinde ise; 3 kadın müzisyen festival için biraraya gelecek; Mine Kalaycı, Güler Topaloğlu ve kemençesiyle İlknur Yakupoğlu…
Girit ve dünya müziğinin usta isimlerinden Ross Daly, Kelly Thoma ve Periklis Papapetropoulos triosu, Laz müziğini yerelden evrensele taşıyan Birol Topaloğlu konserlerinin yanısıra; yerel müzisyenler ve horoncular, atölyeler, görsel sanat projeleri, tematik söyleşiler gibi festivale özgü ve eşine az rastlanan etkinlikler, Kaçkar dağları eteklerinde katılımcılarını bekliyor.
Ayrıntılı Bilgi için: 
GSM: (0537) 485 23 02
 

Sayı : 2012 06

Yayınlanma Tarihi: 2012-06-01 00:00:00