Ramzan Kadirov, Rus milliyetçisi kulübe üye oldu

0
490

Çeçenya cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, İslam düşmanlığı ve aşırı Rus milliyetçiliği ile bilinen motosiklet kulübüne üye oldu
Çeçenya’nın Rus yanlısı Devlet Başkanı Ramzan Kadirov, aşırı Rus milletçileri tarafından kurulan “Gece Kurtları” motosiklet kulübüne üye oldu.
Kadirov, İslam’a ve Müslümanlara düşmanlığıyla bilinen “Gece Kurtları” adlı kulübe üyeliğini Instagram sayfasından duyurdu. Instagram sayfasında paylaştığı fotoğrafın altına Kadirov, “Gece Kurtları yönetim kurulu, oybirliğiyle beni bu kulübe üye yaptılar. Bana üyelik rozeti de verildi. Şimdi Grozni’de de kulübün şubesi açıldı” diye yazdı.
24 Ağustos’ta “Gece Kurtları” kulüp lideri, Cerrah lakaplı Alexander Zaldostanov başkanlığındaki bir heyet Kadırov’un özel misafiri olarak Çeçenya başkentine gitmişti.
Aynı gün heyete bir akşam yemeği veren Kadirov “Zaldostanov her zaman Rusya’nın ihtiyaç duyduğu yerde hazır olmuştur. Gece Kurtları lideri bir devlet adamı olarak derin düşünceye sahiptir ve önemli konularda her zaman net ve sağlam pozisyon almıştır” dedi.
Yemekte konuşan Zaldostanov da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kişisel dostluğundan bahsetti ve ortak hatıralarını anlattı.
Gece Kurtları kulübü üyeleri ve yanlıları Kuzey Kafkas, Kırım ve Doğu Ukrayna krizlerinde bu bölgelere gelerek Rus milletçiliği propagandası yapmışlardı. (dünyabülteni)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz