Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Abhazya Yeni Dışişleri Bakanı

Abhazya Dışişleri Bakanlığı görevine Daur Kove atandı. Cumhurbaşkanlığı basın servisi, Raul Hacimba’nın Kove’nin atama kararnamesini dün imzaladığını duyurdu.
Bilindiği gibi 2011 yılından bu yana Abhazya Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Viyaçeslav Çirikba 20 Eylül 2016 günü istifa etmiş, karşılıklı açıklamalardan sonra göreve geri dönmeyeceğini bildirmişti.
Yeni Dışişleri Bakanı adaylarıyla yapılan görüşmeler sonunda göreve atanan Daur Kove, 2014 Kasım ayından itibaren Cumhurbaşkanlığı Protokol Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu.
1979 yılında Sohum’da doğan Kove, 2000 yılında Başkurdistan Devlet Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1995-2000 yılları arasında aynı zamanda Abhazya’nın Başkurdistan danışmanı olarak da görev yaptı.
2005-2006 yıllarında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü, aynı zamanda 2009 yılına kadar Abhazya’nın Başkurdistan Tam Yetkili Temsilcisi olarak da görev yaptı.
2006-2010 yılları arasında Abhazya Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak çalıştı, ardından 1 yıl Abhazya Bakanlar Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü ve Sohum’daki Abhazya Devlet Üniversitesi’nde “Uluslararası Hukuk” derslerine girdi.
2012-2014 yılları arasında Rus “Avrasya Araştırmaları Enstitüsü” vakfının Abhazya şubesi müdür yardımcısı oldu. Aynı zamanda 2012 yılında Abhazya Acil Durumlar Bakanlığı Hukuk Dairesi Başkanı, 2013-2014 yılları arasında da aynı bakanlıkta baş danışman olarak görev yaptı. 2013 yılı Kasım ayında diğer görevleriyle birlikte Abhazya Parlamentosu Halk Meclisi Başkan Danışmanlığı görevini yürüttü.
2014 Kasım ayından bu yana Abhazya Cumhurbaşkanlığı Protokol Dairesi Başkanı olarak görev yapan ve görev yaptığı alanlarda çeşitli başarı madalyalarına sahip olan Daur Kove evli ve iki çocuk babası. (altinpost.org)

Yazarın Diğer Yazıları

RTÜK, Açık Radyo’nun lisansını iptal etti

“Kâinatın tüm seslerini, renklerini ve titreşimlerini” yasakladınız. Biliniz ki yasağınız ancak kâğıt üzerindedir. Özgürlükleri yaşamın her alanında kısıtlamaya devam ediyorsunuz, basın özgürlüğünü de. Kontrol altında...

Çeçenya ve Putin

İspanyol gazeteci ve insan hakları aktivisti Marta Ter Ferrer’in “Kadirov’un Çeçenya’sı: Kafkasya’daki Putin Rejimi” adlı kitabı yayımlandı. Ferrer’in 8 yıl boyunca Çeçenya’daki insan hakları ihlalleriyle...

3 roman tek kitapta toplandı

Kutarba Hayri Ersoy'un "Sürdüler, Sürgün Oldum", "Sürgün Sessiz Ölür" ve "Çöl Sıcağında Bile Üşürsün Sürgünsen" adlı romanları tek kitap haline getirilerek, Oktay Chkouta çevirisiyle...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img