Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Tarihi değiştirecek keşif

Şanlıurfa’da ortaya çıkartılan Göbeklitepe Tapınağı’ndaki bir taşı mercek altına alan uzmanlar, dünyada bizden önce de gelişmiş medeniyetlerin var olduğunun ortaya çıktığı görüşünü savundu.

İskoçya’nın Edinburgh Üniversitesi’nde görevli Profesör Graham Hancock, bölgede bulunan bir taşın üzerine oyulmuş gizemli sembollerin takımyıldızlarla bağlantılı olabileceğini keşfetti. Söz konusu taşın üzerindeki sembollerin yıldızlarla bağlantıları olduğunu savunan Hancock, “Bu taşın 13 bin yıl önce yok olan bir akıllı medeniyet tarafından oyulduğuna inanıyorum. O dönemde bir topluluğun bu yıldız bilgisinde olması imkansızdı. Bu da demek oluyor ki; çok ileri bir medeniyetti” diye konuştu.

‘Akbaba taşı’
İncelenen işaretler o dönem dünyaya çarparak mini bir buzul çağının başlamasına neden olan bir asteroid grubunu gösteriyor. Dünya üzerindeki yaşamın neredeyse tamamı söz konusu asteroidin dünyaya çarpması ve buzul çağının başlamasıyla yok olmuştu.

Araştırmacılar, Göbekli Tepe’de bulunan ve ‘Akbaba Taşı’ olarak bilinen dikitin üzerindeki canlılara ait olan sembollerin aslında o dönem Anadolu’dan izlenebilen gökyüzünde gözlenen takımyıldızları temsil eden astronomik semboller olduklarını keşfettiler. Vatan’ın haberine göre; daha önce aynı fikir Profesör Graham Hancock tarafından yazılan ‘Magicians of the Gods’ adlı kitabında da öne sürülmüştü.

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img