Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Хэкум И Макъ – Anavatanın Sesi – Ağustos 2018

Anavatandan diasporaya uzanan yolculuk

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) tarafından Kabardey- Balkar Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren Hatokşokho Kazi Adige Dil Derneği ile ortaklaşa organize edilen bir etkinlik çerçevesinde anavatandan 20 genç, Türkiye’yi ziyaret etti.
İstanbul Kafkas Kültür Derneği (İKKD), Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği, Çerkes Kültür Evi ile Düzce Derneği bir araya geldi. Kabardey-Balkar’dan anadilini iyi bilen 20 genç seçildi. Bu gençler kendileri için hazırlanan bir haftalık Türkiye gezi programı ile ödüllendirildi.
Gençler, büyükleri-akrabaları ve akranları ile keyifli bir zaman geçirdi. Komedi şovlarını ve tiyatro gösterilerini diasporada da sahnelediler.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img