Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Jıneps, dostlarıyla buluştu

Gazetemiz, 14. yaşını dayanışma kokteyli ile kutladı

Jıneps’in düzenlediği “Dayanışma Gecesi”, İstanbul Kafkas Kültür Derneği (İKKD) salonunda gerçekleştirildi. Adigece, Çeçence, Abazaca ve Osetçe selamlama ile başlayan etkinlikte konuşan yayın kurulu üyesi Yaşar Güven, “Türkiye’nin lafta değil gerçekte zenginliği olan çok kültürlülüğün bir rengiyiz. Her zaman güçlüden yana değil Türkiye halklarının çıkarlarından yana bir politika izlemeye çalıştık” dedi.
Sunuculuğunu Welpenoka Onur Yaldız’ın yaptığı gecede, İKKD Başkanı Ümit Dinçer’in yanı sıra İstanbul Şehir Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Ferhat Kentel ve İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Bülent Bilmez de birer konuşma yaptı.
Geceye katılan Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Vadim Haraziya bir konuşma yaparak Jıneps’e “Abhazya Albümü” hediye etti.
Şarkılarıyla geceye renk katan Vaynakh Müzik Grubunun ardından mahalli düğünle etkinlik sona erdi.
14. yılımızı kutladığımız dayanışma gecemize katılan, maddi ve manevi katkı sunan Jıneps dostlarına ve salonunu etkinliğimize açan İKKD’ye sonsuz teşekkürlerimizle…

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img