Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Diaspora dernekleri tanışma toplantısı

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) organizasyonuyla Almanya, Belçika, Hollanda, İsviçre, Fransa, İsrail, Amerika Birleşik devletleri ve Kanada’dan dernek ve federasyon başkanlarının katıldığı toplantı 13 Kasım 2020 akşamı gerçekleştirildi.

KAFFED’in bağlı derneklerle birlikte uzun çalışmalar sonucu hazırlayarak kamuoyu ile paylaştığı Stratejik Plan, KAFFED ile diğer diaspora ülkelerinde bulunan STK’lar arasında bir köprü kurulmasını hedefliyordu.

Bu kapsamda ilki 13 Kasım 2020 tarihinde yapılan toplantıya KAFFED’in yanında Almanya’dan Stuttgart, Bremen, Nürnberg, Köln, Mannheim, Münih ve Mönchengladbach dernekleri, Hollanda, İsviçre, Belçika’dan 2 dernek, Lyon, Kanada, ABD New Jersey ve İsrail olmak üzere 15 diaspora derneğinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Tanışma toplantısında, bir sonraki yapılacak olan toplantı için bir arada çalışmak üzere program oluşturulması, projelerin gündeme alınarak planlanmasına karar verildi. (KAFFED)

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img