Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Martin Kochesoko yalnız değildir!

Bütün derdi vatanında dili ve kültürüyle var olmak, herkesle kardeşçe barış içinde yaşamak olan Martin Kochesoko’nun mücadelesi diasporada bulunan ve bütün derdi kendi vatanlarında herkesle kardeşçe ve barış içinde yaşamak isteyen Çerkeslerin mücadelesidir.

Rusya polisi ve yargısının bu iyi niyeti düşmana çevirmek isteyen haksız ve hukuksuz operasyonları bizleri derinden üzmektedir. Dili ve kültürüyle ilgili vatanda ve diasporada mücadelesiyle tanınmış kişileri itibarsızlaştırmak için ya da bu kişileri yıldırmaya yönelik siyasi operasyonlar hem bizleri üzmekte hem de Rusya hukuk sisteminin çarpıklığını dünyada dahada görülür hale getirmektedir.

Bizlerin bu konudaki mücadelesi bir suçluyu korumak veya bir kişiyi yasalardan muaf tutmak değildir, bizler tam anlamıyla adalet istemekteyiz. Talebimiz ayrıcalık değil eşitlik, amacımız intikam değil adalettir.

Değerli halkımızın her bireyini, tüm kurumlarını ve örgütlerini vatanımızda halkımızın en kutsal değerleri için mücadele yürütürken sindirilmek istenen Martin Kochesoko ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Yarın (10 Aralık Perşembe) saat 20:00-23:00 arası Twitter üzerinden “MartinISNOTalone“ etiketiyle Martin’in yanında duracağız.

Atalarımızın yolunda; birlikte olacağız, güçlü kalacağız!

Martin için adalet, Rusya için hukuk!
Martin yalnız değildir!
Hepimiz Martin’iz…

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img