Sergi

0
707

1-10 Ağustos tarihleri ​​​​arasında Puşkin Müzesi’nin Vladikafkas’taki Kuzey Kafkasya Şubesi’nde Kuzey Kafkasya’nın genç sanatçılarının “ART Caucasus NEXT / Kafkas Sanatı, Gelecek” başlıklı bir sergisi açıldı.

Sergiyi oluşturan Mahaçkale, Derbent, Nalçik ve Vladikafkas’taki sanat kurumlarının öğrencisi 25 genç sanatçı bir süredir, Galina Tebieva’nin koordinatörü olduğu, Alanika Kültürü Destekleme Fonu, Alanika Fonu ve A.S. Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi Kuzey Kafkasya Şubesi’nin organizatörlüğünde, Cumhurbaşkanlığı Hibe Fonu yarışmasının birincisi seçilen bir proje kapsamında müzedeki sanat rezidansı programına konuk olarak saygın uzmanların yer aldığı sanat evinin kültürel ve eğitim programlarına, derslere, ustalık sınıflarına katılıp, Vladikafkas çevresinde geziler ile kültürel, tarihi ve doğal mirası incelemişlerdi.

Katılımcılar, çağdaş sanatın araçlarını ve modern teknolojilerini kullanarak şehrin ünlü cazibe merkezlerini yorumlamaya ve anlamaya çalıştılar ve “geleneksel kültürel ortamlara çağdaş sanatı eklemlemek” başlıklı nihai sergi için sanat eserleri -videolar, fotoğraflar, yerleştirmeler, resimler- yarattılar. 10 Ağustos’ta açılan sergi, 26 Eylül’e kadar Alanica Çağdaş Sanat Müzesi’nde görülebilecek.

Ayrıntılı bilgi ve görseller için: https://alanicamuseum.art/artkavkaznext2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz