EŞİK’ten yeni kampanya

0
596

300’e yakın kadın ve LGBTİ+ örgütü ile emek ve meslek örgütlerinin kadın yapılarının bileşen olduğu Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), “Yasalara Dokunma Uygula” sloganıyla bir kampanya başlattı. 

Kadınların kazanılmış haklarını korumak ve olası tehditleri engellemek amacıyla yeni mücadele programını çevrimiçi düzenlenen basın toplantısı ile açıklayan EŞİK temsilcileri, İstanbul Sözleşmesi’nden kadına yönelik şiddete, çocuklara cinsel istismar suçunun affından nafaka ve çocuk haczine kadar birçok konuyu ele aldı. 

“Saldırılara hazırlıksız yakalanmayacağız, her adımı zorlayarak mücadele etmeye kararlıyız” diyerek toplantıyı başlatan EŞİK’ten Sevilay Çelenk, “Bugüne kadar bir reform gibi önümüze gelen her konu, kazanımlarımızın tırpanlanması ile sonuçlandı. AKP ve MHP iktidarı ile olan 20 yıllık tecrübemiz bunu gösteriyor. Toplumsal muhalefete, siyasal muhalefete, medya ve kadınlara mücadele çağrısı yapıyoruz.  

Bu kampanyayla kadın cinayetleri önlenebilir diyoruz, nafakama dokunma diyoruz, çocuklara cinsel istismar suçunun affı söz konusu edilemez diyoruz” ifadelerine yer verdi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz