Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Samsun Çerkes Derneği: 55. yıl

Samsun Çerkes Derneği, kuruluşunun 55. yılını “Halüj Gecesi” ile kutlayarak sezon açılışı yaptı. 

Geniş bir katılımla 25 Aralık’ta Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Yavuz, “Kültürümüzü korumalıyız, topluma fayda odaklı çalışmalıyız, birlik beraberlik içinde olmalıyız prensibi ile dernek faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Kültür derneklerinin asli görevi kültürü yaşatmak, dayanışma sağlamak ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarım yapmaktır. Bu anlamda derneğimizin kurulduğu 1966 yılından bu yana emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

2021 yılında yaşamını yitiren dernek eski başkanlarından Şahin Konuş’un da anıldığı etkinlikte, derneğin önceki dönemdeki yönetim kurulu adına teşekkür plaketi alan Av. Rahşan Erdoğan Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dernek faaliyetlerinde dünün gençleri bugünün yetişkinleri, bugünün gençleri de yarının yetişkinleri olarak varlığını sürdürecek. Kültür mirasının bu şekilde aktarımı ile kimlik ve kültürümüz gelecek nesillerce de yaşatılmaya devam edecek. (gazetenizolsun.com) 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img