‘Halkımın Gözyaşları’

0
463

Abhazya’da yaşayan Oktay Chkotua’nın “Gök Rengi Deniz Rengi – Halkımın Gözyaşları” adlı kitabı, Apra Yayıncılık etiketiyle çıktı. 

  

Tanıtım yazısı 

“Halkımın Gözyaşları”nın yazarı Oktay Chkotua Türkiye doğumlu bir Abhaz. Sovyetlerin dağılmasından sonra ata yurdu Abhazya’ya gidip yerleşen Chkotua, devlet ve toplumla iç içe bir hayat sürmüş, kendini adadığı yayın dünyasına hitap eden çalışmalarıyla haklı olarak “kültür adamı” sıfatı kazanmıştır. Yıllar boyu Abhazya Cumhuriyeti’yle diaspora arasında gönüllü kültür elçiliği yapan Chkotua, çok yönlü ve girişken karakteriyle yaşadığı dönemin devlet ve toplumda öne çıkmış aktörleriyle samimi ilişkiler geliştirmiştir. 

Kitabında, tanıdığı simaları, yaşadığı olayları ve gözlemlerini kaleme alan Chkotua, amacını, “tarihe küçücük de olsa bir not düşebilmek ve belki de isimlerini hiçbir yerde göremeyeceğiniz ve duyamayacağınız bazı insanlarımızın yaşanmışlıkları ile gönül tellerinize hafifçe de olsa dokunabilmek; bazen hafif bir tebessüm, bazen de içten bir gözyaşıyla sizleri de o anılara ortak edebilmek…” olarak ifade ediyor. 

Chkotua’yı ilgiyle okuyacaksınız. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz