Nart Mitolojisi Resim Yarışması Ödül Töreni

0
515

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından her yıl sanat yarışmaları kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri de dijital resim yarışması oldu. “Nart Mitolojisi” konu başlıklı yarışmada, 10 jüri üyesinin yer aldığı değerlendirme komisyonu kuruldu. 100’e yakın uluslararası katılımcı ile gerçekleşen tören sonucuna göre; 1.lik ödülünü Hürkan Burak Alcan, 2.lik ödülünü Victoria Tsomaeva, 3.lük ödülünü Günef Şenay Bozkurt kazanırken, Yıldız Eviren ve Büşra Özçelikörs de mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

12 Şubat 2023 tarihinde yapılması planlanan ödül töreni yaşanan deprem felaketi nedeniyle iptal edilirken yarışmacılara ödülleri törensiz bir şekilde teslim edilmiş ve 2.lik ödülünün sahibi Victoria Tsomaeva ödülünü vakıf aracılığı ile deprem bölgesine bağışlamıştı.

Vakıf yaptığı açıklamada jüri üyelerinin ve dereceye giren yarışmacıların da katılımıyla 21 Ekim Cumartesi günü saat 14.30’da Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı binasında ödül törenini gerçekleştireceklerini ve etkinliğe katılan sanatseverlerin eserleri satın alabileceklerini dile getirdi.

Jüri Üyeleri:

  1. Akbay, Bager – Sanatçı, Eğitmen
  2. Bilgiç, Ethem Onur – Grafik Sanatçısı, İllüstratör
  3. Binicioğlu, Feride – Ressam
  4. Dindaş, Tunç – Grafik Sanatçısı
  5. Gönen, Gökalp – Yönetmen, Animatör
  6. Karamahmutoğlu, Kürşad – Yaratıcı Yönetmen, Oyun Tasarımcısı
  7. Mingü, Sait – Ressam
  8. Özbek, Setenay – Ressam, Yazar, Film Yapımcısı
  9. Özer, Denizhan – Sanatçı, Küratör
  10. Yetgin, Burak – Grafik Sanatçısı, İllüstratör

 

Haber: Elif Tokgöz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz