Birgül Asena Güven’in ilk kitabı ‘Evvelden Sonra’

0
218

Öyküleri ile tanıdığımız, ayrıca Jineps Gazetesi Yayın Kurulu üyesi ve yazarı Birgül Asena Güven, romanı “Evvelden Sonra” ile okuyucularının karşısına çıkıyor. Daha önce öyküleri ile dikkat çeken Güven, bu kez Papirüs Yayınları aracılığıyla ilk kitabını yayımladı.

Roman, Güven’in karakter derinliği ve özgün anlatım tarzını bir araya getirerek edebiyatseverlere sürükleyici bir okuma deneyimi sunmayı hedefliyor. Daha önce kolektif kitaplarda yayımlanan öyküleriyle edindiği okur kitlesi, “Evvelden Sonra” ile Güven’in romancılık yeteneklerini keşfetmeye hazır.

Mario Levi’nin kaleminden:

“Birgül Asena Güven bizi bu ilk romanında farklı yüzleriyle anlam kazanan bir hikâyenin içine çekiyor. Bir yanda Jan’ın Çerkes geçmişinden getirdikleri, bir başka yanda kadın kimliğiyle hayatta kalma mücadelesi. Uzatmalı aşkı ve dostlarıyla. Farklı kültürleri ve hayata bakış açılarıyla birbirlerine tutunmaya çalışanlar. Maçka’daki patlama birçoğunu ölümde birleştiriyor. Jan hayatta kalmış mıdır? Sorunun cevabı romanın gizli köşelerinde saklı. Bizi derinlikleri ve renkli anlatımıyla saran bir roman. İnceliklerini mutlaka görmemiz gerek.”

Kitap, Papirüs Yayınları internet sitesinde satışa sunuldu.
https://papirusyayinlari.com/index.php?route=product/product&product_id=275

Haber: Elif Tokgöz

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz