Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

İsrail, Refah’ta çadır kenti bombaladı

İsrail, abluka altındaki Gazze’ye saldırılarını sürdürüyor. Gazze’de Hamas tarafından yönetilen Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Refah’ta yerlerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadığı çadır kente düzenlediği saldırıda onlarca kişinin öldüğünü açıkladı. 26 Mayıs’ta yapılan saldırıda çoğu kadın ve çocuk olmak üzere birçok Filistinli yaralandı.

Gazze Sağlık Bakanlığı’na göre ölü sayısı en az 45. Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) ise en az 50 kişinin öldüğünü açıkladı. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), iki üst düzey Hamas liderinin bulunduğu yerleşkeye hava saldırısı düzenlediklerini ve yangının yol açtığı sivil kayıplar nedeniyle olayı “inceleyeceklerini” açıkladı.

 

“Hata denerek savuşturulamaz”

İsrail Parlamentosu’nda konuşan Benyamin Netanyahu, saldırının “trajik bir hata” olduğunu söyledi.

BM Genel Sekreteri António Guterres, “Gazze’de güvenli bir yer yok. Bu dehşet sona ermelidir” dedi. BM’nin Filistinli mültecilere yardım kuruluşu UNRWA’dan Sam Rose, böylesi bir sivil kayba yol açan saldırının “hata denerek savuşturulamayacağını” belirtti.

 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img