Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Yeni bir dergi: Di Duney kendini anlatıyor

Dİ DUNEY dergisi öncelikle belli yanlışları düzeltmek, Çerkes kimliğinin ve Çerkes kimlik mücadelesinin önünü açmak, anavatanda ve diasporada olan gelişmeleri tabana yaymak, güncel ve tarihi olayları analiz etmek ve belirlenen hedefe doğru adımlar atmak için hazırlanmış bir kaynaktır. Dergimiz hazırladığımız proje kapsamında şekillenmiş olup çalışmalarımızdan sadece bir tanesidir. Öğrenmek, öğretmek, düşünmek ve bu zamana kadar görülmeyen noktaları veya görülmeyen kesimleri görmektir ilk amacımız. Siyasi veya ideolojik konularda mütabakat sağlayamayan insanlarımızı ortak bir konuda yani Çerkes kimliği etrafında birleştirmek, hayat görüşleri ne olursa olsun kimliği ile var olabilecek yeni nesiller yetiştirmekte bu çalışmaların başlıca amaçlarındandır.
İçerisinde, DÜNYAMIZ’a ait yok yok !.. SİYASET, MİZAH, MİTOLOJİ, KÖŞE YAZILARI, ÇerkesYA’dan ve DİASPORAdan haberler ile bazen moral bozan, kimi zaman tebessüm ettiren bir takım gelişmeler de bulunmaktadır. ‘DI DUNEY’sel yorumları barındıran birtakım olaylardan belki rahatsız olabilir hatta bizlere kızabilirsiniz ya da tam tersi çok hoşunuza da gidebilir. Fakat ALGInızı AÇMAK konsunda iddialıyız haberiniz ola!.. Kısacası; ‘ DI DUNEY’ (bizim dünyamız)’ı burada bulacaksınız. Geblağga.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img