Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Adıgey’e İsviçre modeli

Adıgey Cumhuriyeti, turizmin geliştirilmesi ve dağlık bölgelerin yönetimi için İsviçre deneyiminden yararlanmayı planlıyor. Bu kapsamda 7-10 Ekim tarihlerinde Maykop’ta “Adıgey’de Dağların Sorunları ve İşviçre Deneyimi” konulu bir bilimsel kollokyum düzenlendi. Etkinliğe Adıgey’in yanı sıra Moskova ve İsviçre’den bilim insanları katıldı. Etkinliği düzenleyen Adıgey Cumhuriyeti Beşeri Çalışmalar Enstitüsü’nden yapılan açıklamada “Adıgey’in İsviçre’deki toplumun ve ekonominin kantonal düzenlenmesi deneyimine ilgi duyduğu” vurgulandı.
Adıgey’de incelemelerde bulunan İsviçreli uzmanlar, bölgede altyapının geliştirilmesi ve dağlık bölgelerde küçük yerleşimlerin kurulmasını önerdiler. Uzmanlar bu küçük yerleşimlerin turizmin gelişmesinde temel görevi üstlenebileceğini söyledii. Uzmanlar ayrıca çevrenin korunması, dağda yürüyüş ve PR (halkla ilişkiler) konularına önem verilmesi gerektiğini belirttiler. (ajanskafkas)

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img